czwartek, 26 stycznia 2012

Wieczorek autorski - Maciej Rajk "Bracia"

czwartek, 2 luty, godz. 19.00, Czytelnia imienia Sömmerringów w CSW


Maciej Rajk będzie promował swoją najnowszą powieść "Bracia". Jak pisze Gazeta Wyborcza: "Bracia" to idealna pozycja na zaostrzenie apetytu na Euro 2012 - tytułowi bohaterowie, bliźniacy, są od dzieciństwa opętani namiętnością do piłki nożnej. W książce znajdziemy wszystko, co wiąże się z tą dziedziną sportu - hektolitry potu wylewane na treningach, rywalizację, wielkie ambicje i kłopoty ze sprostaniem oczekiwaniom otoczenia,"

Piłka nożna to najpopularniejsza sportowa dyscyplina na świecie. Strategia, wielkie pieniądze, emocje, spektakularne transfery - tak widzi ją każdy kibic. A jak na futbol patrzy dwóch braci bliźniaków, którzy wiedzieli, że chcą zostać piłkarzami, gdy po raz pierwszy dotknęli futbolówki? Trener, mecze i kopanie w piłkę do późnej nocy, zamiast spotkań z kolegami i zabaw przedszkolu. Ale czy wielki świat sportu jest w stanie zrekompensować ból kontuzji i dojmującą samotność?

Maciej Rajk urodził się w 1984 roku w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. Skończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Zarabiając na kosztowne hobby, jakim jest pisanie, pracował jako: asystent posła, domokrążca, rekruter, redaktor, dziennikarz, tłumacz, a także współprowadził firmę wydawniczą. Teraz pisze i modli się, by znowu nie wyłączyli mu prądu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz