E-czytniki

Czytelnia CSW posiada 2 e-czytniki z których można korzystać na miejscu.


PocketBook Pro 612PocketBook Pro 612 to zgrabny i ergonomiczny czytnik ebooków o 6-calowym ekranie dotykowym. Posiada wbudowany moduł Bluetooth oraz Wi-Fi z obsługą sieci WLAN 802.11 b/g, dzięki któremu można pobierać książki bezpośrednio ze stron wydawców i dystrybutorów w jednym z aż 14 obsługiwanych formatów. Możliwość rozbudowy pamięci za pomocą kart SD o pojemności do 32 GB gwarantuje, że użytkownikowi na pewno nie zabraknie miejsca na jego ulubione lektury. Oprócz tego urządzenie pozwala na słuchanie muzyki w tle, odtwarzanie audiobooków czy czytanie na głos dzięki funkcji TTS.


Spis e-booków:
Na czytniku ebooki zostały pogrupowane w tematyczne foldery, m.in.: historia sztuki, teoria sztuki, wiedza o kulturze, architektura, biografie, film, filozofia, grafika, teatr, muzyka, typografia. Ebooki dostępne w języku polskim i angielskim.IREX DIGITAL READER 800 SCzytelnia CSW posiada jeden 8.1-calowy czytnik Irex. Model ten obsługuje najbardziej rozpowszechnione formaty PDF oraz ePUB stosowane we wszystkich nowoczesnych czytnikach e-booków. Dokumenty PDF mogą być czytane w trybie dynamicznego stronicowania: gdy zwiększasz czcionkę, tekst zawsze dopasowuje się do wielkości strony. Istnieje także możliwość wykonywania na czytanej książce notatki odręcznej. W czytniku po aktualizacji oprogramowania dostępna jest również funkcja notatnika.
IREX DR800 to najzgrabniejszy i jednocześnie najmniejszy czytnik oferujący tak duży ekran.

Spisy e-booków:
Zawiera czasopisma z zakresu typografi, grafiki, muzyki, fotografii ; np. VernissageTV Magazine relacjonujący największe wernisaże z całego świata. Emagazyny dostępne w języku angielskim, portugalskim, niemieckim i/lub hiszpańskim.


Dystrybutorem czytników jest firma e-Media: