środa, 26 października 2011

Katalogi wystaw z Wozowni

W ramach współpracy z toruńską Galerią Sztuki Wozownia otrzymaliśmy kilka najnowszych katalogów wystaw. Poniżej prezentujemy niektóre z nich:


Sophia Pompéry : Nic, tylko ulotne światło = Nothing but a Transient Light

Wystawa: 14.10 - 13.11.2011

Fenomen sztuki Sophii Pompéry polega na tym, iż na bazie zainteresowania Artystki zjawiskami z obszaru fizyki i optyki, powstają projekcje wideo, które w niezwykle wieloaspektowy sposób wchodzą w dialog z malarstwem, jego kondycją i tradycją obrazowania. Pompéry lubuje się w badaniu niekonwencjonalnych nośników obrazów, takich jak woda, powierzchnia mydlanej bańki czy szklane naczynie. Tak, jak nieuchwytny i wymykający się spojrzeniu jest wizerunek samej Artystki, wpisany w te frapujące i niepokojące projekcje.


PERSONA '2011 : Niklaus Troxler, Szwajcaria : plakaty ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu
Wystawa: 30.09 - 30.10. 2011

Od 2000 roku Galeria Sztuki Wozownia organizuje wystawy pod hasłem PERSONA, które są prezentacją wybitnych postaci światowego dizajnu, wystawami prac artystów, których twórczość miała (i często ma nadal) wpływ na kształtowanie się naszego otoczenia wizualnego.
Bohaterem kolejnej edycji PERSONY, przygotowywanej na 2011 rok, jest Niklaus Troxler, szwajcarski muzyk i dizajner. Troxler znalazł się w gronie dziesięciu największych sław w tej dyscyplinie, których specjalnie zaprojektowane na tę okazję plakaty anonsowały jubileuszowe 20. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Wilanowie.


Andrzej Różycki : Bycie z Sacrum
Wystawa: 29.07 - 28.08. 2011

Andrzej Różycki, twórca otwarty na wiele różnych postaw, eksperymentujący od początku lat 60. do chwili obecnej z tworzywem fotograficznym i uprawiający „plastyczną przygodę” jest obecnie jednym z najwybitniejszych fotografików polskich. Jego twórczość jest tak bardzo wartościowa ze względu na fakt przekraczania granic fotograficznego medium oraz wykraczania poza doświadczenie wynikające z prostej obserwacji rzeczywistości.


Marek Noniewicz : Zarys biologii fantastycznej = Outline of fantastic biology
Wystawa: 26.04 - 10.05. 2011

Zarys biologii fantastycznej to jeden z projektów artysty, który powstaje w związku z refleksją na temat kondycji fotografii, widzianej przez Noniewicza jako przedmiot - coś, co byłoby w stanie oprzeć się nieskończonej reprodukcji. Każda z fotografii z tej serii jest unikatową odbitką wykonaną na ręcznie czerpanym papierze z fragmentami roślin, pokrytym emulsją fotograficzną.


info: strona internetowa galerii Wozownia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz