środa, 21 września 2011

a multimedia? też mamy ;)

Prócz książek w naszej Czytelni znajdziecie także płyty. Na razie ich zbiór jest skromny - ok 80 sztuk ale nieustanie sie rozrasta. Przypominamy, że płyty również można wypożyczać ;)
Sporą grupę wydawnictw muzycznych stanowią albumy zespołów, które występowały na organizowanym od kilku lat przez CSW Festiwalu CoCArt.
Dziś przybliżamy kilka z nich:
MODULATE - to audiowizualny kolektyw którego członkowie wywodzą się z różnorodnych środowisk muzycznych, designu graficznego, filmu i wizualizacji dźwiękowej. Połączyło ich zamiłowanie do muzyki eksperymentalnej oraz wszelkich odmian artystycznej abstrakcji.
Album Modulate 5.1 wydany w 2006 r to perfekcyjny zbiór eksperymentalnych sztuk wizualnych, badających ruch, kolor, kształt. Album pełen niewerbalnej ekspresji.

Sunao Inami - bez wątpienia należy do weteranów japońskiej awangardy elektronicznej. Posiada szeroką wiedzę o syntezie analogowej i cyfrowej oraz jest kluczową postacią w dziedzinie syntezy wavetable.
Delayed - to ponad 60 minut elektronicznych dźwięków, eksperymentalnej i żywej muzyki w której znajdujemy elementy: electronics, glitch, techno, noise, ambient. Bardzo kolorowe barwy muzyczne!
An impulse of acoustic - o tym albumie Sunao mówi: ”zintensyfikowane połamane industrialne uderzenia o smaku nowoczesnej technologii”
Used Up & Empty - prezentuje materiał nagrany w czasie koncertów w Europie na początku 2006 roku. Łącznie ponad półtora godziny muzyki, którą najłatwiej można określić jako ciemniejszą odmianę IDM.
Posiadamy jeszcze 2 albumy Sunao: Laid Back Computing oraz How Bow 2

Vitor Joaquim - to kluczowa postać tworząca muzykę elektroniczną w Portugalii. Wykorzystuje i łączy elektroniczne brzmienia z obrazem oraz ruchem, tworząc integralne światy dźwiękowo wizulane. Jego solowa płyta Flow, została uznana przez magazyn WIRE jako jedna z najlepszych płyt muzyki elektronicznej 2006 roku.

Milosz Luczynski [VJ MILOSH] - Pracuje z video, obrazem cyfrowym, grafiką, instalacją, collage. Album Parachora to audiowizualne arcydzieło do nagrania którego Milosh zaprosił siedmiu artystów z całego świata: RICHARD PINHAS (FR), MAREK CHOLONIEWSKI (PL), ERAN SACHS (ISRAEL), DICKSON DEE (HONG KONG) + OTOMO YOSHIHIDE (JAPAN), COCOON (FR), ZENIAL (PL). Nagrań dokonano cyfrową minikamerą na Morzu Śródziemnym w lipcu 2007 roku.

Kot - założycielem, liderem i wokalistą grupy jest Wojciech Bąkowski. Zespół prezentuje muzykę alternatywną, połączoną z poezją i audioperformance. Cechą charakterystyczną zespołu jest posługiwanie się magnetofonami kasetowymi, których muzycy używają jako instrumentów. Ich działania muzyczne charakteryzują się prostymi kompozycjami nawiązującymi do eksperymentalnego Hip Hopu i Zimnej Fali lat 80-tych. Zachęcamy to zapoznania się z albumem Kot.

Rafał Kołacki & Co - Tonopolis - album zawiera nagrania terenowe, które artyści realizowali w ciągu całego roku. Usłyszeć można dźwięki dzwonów toruńskich kościołów, dźwięki towarzyszące ważnym wydarzeniom (np. uroczystościom związanym z powrotem Mikołaja Kopernika do Torunia), ale także dźwięki charakterystyczne dla konkretnych miejsc - fontanny Cosmopolis, Rynku Staromiejskiego, dworca Toruń Główny, czy parku na Bydgoskim Przedmieściu.

Dariusz Wojtaś, Dariusz Brzostek, Rafał Kołacki - Orient Potockiego: Dźwiękopis.
Ideą projektu jest dokonanie dźwiękowo-muzycznej interpretacji dzieł Jana Potockiego (Rękopis znaleziony w Saragossie i Podróż do Cesarstwa Marokańskiego);
Miniony świat staje się materią artystycznej ekspresji współczesnego twórcy żyjącego w zglobalizowanym świecie. Projekt ma na celu przybliżenie życia i twórczości wybitnego literata, podróżnika, etnografa i archeologa, który swą erudycję oraz doświadczenia podróżnicze przekładał na twórczość literacką.

Płyty grupy HATI oraz Electric Uranus, X-Navi:et - Voices of the Cosmos - płyty zostały przedstawione TUTAJ


info oraz zdjecia: archiwum CSW oraz archiwa poszczególnych wydawców płyt i zespołów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz