wtorek, 13 września 2011

Czasopisma na e-czytnikach

Przypominamy, że w naszej Czytelni znajdują się 3 e-czytniki na których wgrane są e-booki oraz e-czasopisma (w sumie ok 700 dokumentów w różnych językach). Z e-czytników może skorzystać każdy kto zapiszę się do Czytelni ;)Dziś polecamy znajdujące się na nich czasopisma. Wśród polskich tytułów znajdziemy m.in:

5 klatek - magazyn dla reporterów i foto dokumentalistów
LiteRadar - elektroniczny magazyn o książkach. Artykuły, wywiady, recenzje. Literadar jest wydawany przez portal internetowy BiblioNETka.pl
Bez_Kultury - sztuka traktowana jest w nim w sposób bardzo swobodny. Zawartość pisma to: twórczość artystyczna, nowe media, kultura popularna, sztuka, recenzje, artykuły publicystyczne, wywiady, przekłady, prezentacja zjawisk sieci i wiele innych.
Musli Magazine - magazyn o sztuce, muzyce, litaraturze, ogólnopojętym lifestyle
Hiro - magazyn Zajmujący się szeroko pojmowaną sztuka wizualną: street art, grafika, design, film, fotografia, rysunek, malarstwo

Z zagranicznych tytułów polecamy:
ANTI Magazine (j. ang.) - prezentuje wszystkie style wizualnych środków przekazu, w tym: ilustracja, projektowanie graficzne, fotografia, rysunek, malarstwo, a także informuje o kolejnych wystawach na całym świecie.
Revolutionart
- obszerny magazyn promocji artystycznej. Znajdziemy tutaj prace artystów, projektantów, muzyków, fotografów i modeli. Jest to ciekawa mieszanka dobrej roboty i miernoty.

Cadernos de Tipografia e Design
(j. por.) - Magazyn o typografii, projektowaniu czcionek, grafice, społecznych i kulturalnych analizach zjawisk związanych z edycją, publikacją i powielaniem tekstów i zdjęć.

VernissageTV PDF Magazine
(j. ang.) - Zawiera relacje z wernisaży oraz innych wydarzeń kulturalnych i artystycznych, wywiady z artystami, kuratorami. Foto relacjonuje wystawy z całego świata.

Cyclic Defrost
(j. ang.) - dwumiesięcznik i muzyce niezależnej oraz eksperymentalnej. O muzyce polecamy także dostępny u nas magazyn Sothzine.

LegendMag
(j. ang.) - magazyn dla osób którzy chcą wspierać niezależny stylu życia. Ludzi, którzy chcą być postrzegani jako niezależni, kupują sztukę niezależną, którzy nie chcą globalizacji w życiu codziennym.

Zapraszamy, mamy jeszcze dużo ciekawych tytułów ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz