piątek, 27 maja 2011

Cd. nowości książkowych..

Dziś zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi nowo nabytymi książkami:

fot. strony www wydawnictw


Rynek sztuki : aspekty prawne / pod red. Wojciecha Kowalskiego, Katarzyny Zalasińskiej.

Publikacja jest pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą najbardziej aktualnym zagadnieniom obrotu dziełami sztuki. Odpowiada na wiele nurtujących rynek sztuki pytań "do prawnika" i tym samym - chociaż w części - wypełnia dotychczasową lukę w literaturze prawniczej.


45-89 : comics behind the iron curtain = komiks za żelazną kurtyną.

Badania prowadzone na temat funkcji, treści, form czy wykorzystywania wydawnictw komiksowych dotyczą nie tylko zagadnień krytyczno - literackich oraz estetycznych, ale również historyczno - społecznych. Komiks jako medium masowe, przeznaczone w tym okresie głównie do młodszego odbiorcy, oferowało często reżyserowaną wizję ówczesnej rzeczywistości społecznej, jak i historii.


Polska sztuka ludowa / Alicja Mironiuk Nikolska.


Książka prezentuje twórczość artystyczną wsi i stanowi pewne uzupełnienie zagadnień omówionych w innych publikacjach z serii "Ocalić od zapomnienia". Przedmiotem zainteresowania autorki jest sztuka przedstawiająca, pełniąca funkcję kultową, oraz sztuka zdobnicza.
Sztuka przedstawiająca (rzeźba, malarstwo i grafika) została omówiona na przykładzie oryginalnych dzieł, głównie XIX-wiecznych. Sztuka zdobnicza to przede wszystkim przedmioty wykonane do dekoracji wnętrz oraz sprzęty o funkcji użytkowej, których zdobienie było świadectwem upodobań estetycznych mieszkańców wsi. W tej części książki autorka opisała m.in. wycinankę, tkaninę, ceramikę, wyroby kowalstwa.


Ecological design / red. Manuela Roth.

Współczesne firmy coraz bardziej zwracają uwagę na design ekologiczny, atrakcyjny dla oka, umysłu i - Ziemi. Książka jest podzielona na rozdziały dotyczące różnych rodzajów produktu: dla dzieci, ze świata mody, elektroniki, mebli i in.


Oczywiście to nie wszystko - mamy o wiele więcej nowości ;)
Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz