wtorek, 28 lutego 2012

Wydawnictwa OKULTURY w naszej Czytelni

Poniżej prezentujemy publikacje które otrzymaliśmy od wydawnictwa Okultura podczas piątkowego spotkania. Zapraszamy do poszerzania swojej wiedzy ;)


CHAOSMOS

Chaosmos to przestrzeń, w której stykają się ze sobą symbolika masońska i alchemiczna, tradycja ksiąg unikatowych i grimuarów, ikonografia tantryczna i alchemiczna, surrealizm, psychodelia i rysunek automatyczny. Niejedna forma z niej wygląda - obrazy, rysunki, fotografie, kolaże, grafiki i obiekty. Obok 21 artystów prezentujących niezmierzone bogactwo wyobraźni, czytelnik tej publikacji będzie mógł się zapoznać z płytą zawierającą kilkanaście projektów eksperymentalno-rytualnych, w tym takie grupy jak HATI, Job Karma, Christblood, Za Siódmą Góra i Karpaty Magiczne.
Chaosmos.pl to Dzieło wydane w limitowanym nakładzie 1111 numerowanych egzemplarzy, które już teraz z racji swego pionierskiego charakteru zapisuje się w historii.


CYBERIA

Czym jest Cyberia? Cyfrową krainą, w której wszyscy chcąc nie chcąc żyjemy, czy światem wysokich technologii, dostępnym tylko nielicznym informatykom? Rzeczywistością wirtualną czy czymś całkowicie namacalnym, dostępnym naszym zmysłom? Co łączy ze sobą informatyków z Doliny Krzemowej, magów chaosu, konsumentów psychodelików, pisarzy cyberpunkowych, współczesnych psychologów i fizyków oraz twórcówi odbiorców muzyki transowej? O tym dowiecie się z książki Douglasa Rushkoffa, pierwszej, błyskotliwej próby opisu cyberkultury, ukazującej jej niezwykły potencjał.
Cyberia to kompendium wiedzy o magicznych, psychodelicznych i anarchicznych korzeniach Internetu.


Trans/wizje – Pismo psychoaktywne (nr 1/2011)

To jedyne na polskim rynku pismo kulturalno-społeczne, zajmujące się współczesnymi i historycznymi nurtami myśli alternatywnej - od pierwotnych metod osiągania ekstazy, poprzez historyczne działania kontrkultury lat sześćdziesiątych, współczesne ruchy ezoteryczne, modyfikacje ciała i umysłu, psychologię transpersonalną, muzykę eksperymentalną, sztukę performance, aż do futurystycznych wizji rozwoju człowieka i jego psyche.

To spektrum tematyczne redakcja pisma traktuje całościowo, nie pomijając zarówno aspektów antropologicznych, psychologicznych i społecznych, literackich, muzycznych i filmowych, obszarów sztuki i tańca.


Hermaion (nr 1/2012)

Pierwsze w Polsce pismo naukowe poświęcone badaniom tradycji ezoterycznych świata, ze szczególnym uwzględnieniem zachodniej tradycji ezoterycznej. Pierwszy numer w całości poświęcony jest zagadnieniu mitów, które tkwią u podstaw rozmaitych nurtów ezoterycznych: astrologii, gnostycyzmu, hermetyzmu, okultyzmu, masonerii, czy spirytyzmu.

info i fot.: okultura.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz