środa, 7 grudnia 2011

AMNESTY INTERNATIONAL - 12. Maraton Pisania Listów

Już w sobotę 10 grudnia, Torunianie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.
Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 12.00 w Czytelni. Listy będzie można pisać do godz. 23:00.


Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz 12. w dniach 10-11 grudnia. W czasie Maratonu pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. W tym roku będzie można napisać list m.in. do Kim Dzong-Ila, domagając się zamknięcia obozu pracy Yodok i uwolnienia przebywających tam więźniów politycznych, list wsparcia dla Jabbara Savalana, więzionego studenta z Azerbejdżanu oraz list w obronie Fatimy Hussein Al-Badi skazanej na karę śmierci w Jemenie. Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać znajduje się na stronie Amnesty zaś również podczas Maratonu będzie wersja papierowa.

Co roku w Maraton Pisania Listów angażują się znani i lubiani, np. Katarzyna Figura, Gaba Kulka, Ewelina Flinta, Grzegorz Miecugow czy Marcin Bosak. W ubiegłym roku, w ponad 200 miejscach w całej Polsce napisano 145 000 listów, które pomogły już prawie 10 osobom.
Oto zdjęcia z zeszłorocznego Maratonu, który miał miejsce także w naszej Czytelni:

Zapraszamy!

1 komentarz:

  1. do zobaczenia! w zeszłym roku była wspaniała atmosfera :-)

    OdpowiedzUsuń