czwartek, 24 listopada 2011

Listopadowe nowości książkowe

Mamy dla Was kilka naprawdę ciekawych pozycji książkowych. Zobaczcie sami:

info oraz fot. strony www wydawnictw


Kultura dźwięku : teksty o muzyce nowoczesnej / wybór i red. Christoph Cox, Daniel Warner ; [przekł. Julian Kutyła et al.].
Najbardziej wyczerpujący zbiór tekstów źródłowych, manifestów i komentarzy na temat muzyki XX wieku. Jego autorami są wybitni filozofowie, muzykolodzy, socjologowie, kompozytorzy i pisarze, którzy omawiając najistotniejsze zjawiska we współczesnej muzyce.
Część teoretyczna książki poświęcona jest trzem wymiarom dwudziestowiecznej kultury dźwiękowej: poszerzaniu granic muzyki, nowym sposobom słuchowego doświadczenia i wpływowi rewolucji technologicznej na twórczość muzyczną.
W części praktycznej omówiono sześć najważniejszych zjawisk we współczesnej muzyce: dzieła otwartego, muzyki eksperymentalnej, improwizowanej, minimalizmu, kultury didżejskiej oraz muzyki elektronicznej.Graffiti w Polsce : 1940-2010 / Tomasz Sikorski, Marcin Rutkiewicz.
To unikatowa, obszerna, przekrojowa publikacja prezentująca historię graffiti w Polsce, od konspiracyjnych haseł malowanych na murach w czasie II wojny światowej, przez gwałtowny rozwój związany z aktywnością artystyczną i polityczną w latach 80., aż po twórczość pierwszej dekady XXI w.
Album przedstawia prace i sylwetki najważniejszych i najciekawszych polskich twórców nurtu balansującego między spontaniczną, często nielegalną obecnością w przestrzeni publicznej, a działalnością prowadzoną z dużym rozmachem pod patronatem szacownych muzeów czy galerii sztuki.

100 idei, które zmieniły modę / Harriet Worsley ; tł. Małgorzata Dera.
Kostiumy szyte na miarę, podkreślanie talii dzięki gorsetowi, pojawienie się biustonosza, biel sukni ślubnej, wpływ celebrytów na modę, strój jako narzędzie protestu... To zaledwie kilka ze stu problemów, jakimi zajmuje się Harriet Worsley w książce pt.: „100 idei, które zmieniły modę”. Autorka prezentuje zmiany, jakie zaszły w sposobie ubierania się od 1900 roku. Zwraca również uwagę na wydarzenia społeczne i kulturalne, które znacząco wpłynęły na modę.

21st century design : new design icons, from mass market to avant-garde / Marcus Fairs ; foreword by Marcel Wanders.

Początek
21 wieku to eksplozja kreatywności w niemal każdej dziedzinie projektowania. Zaktualizowane nowe wydanie popularnej książki "Design 21st Century"
to doskonały przewodnik po współczesnym designie, który prowadzi czytelnika poprzez zdumiewający szereg najnowszych ruchów, stylów i trendów. Ta pionierska publikacja wkomponowuje współczesną scenę designu w historyczne ramy badając przez to kulturalne i gospodarcze siły, które kształtują projekt teraz i w najbliższej przyszłości.


Zapraszamy! i jednocześnie przypominamy, że na naszym blogu znajduje się formularz DEZYDERATY dzięki któremu możecie przesyłać własne propozycje książek, które chcielibyście zobaczyć na naszych półkach ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz