środa, 31 sierpnia 2011

Katalogi z "Elektrowni" w CSW

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wydawnictwami, które pozyskaliśmy w ramach współpracy z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia". Oto kilka z nich:


Galeria Działań 2004-2010
 / red. kat. Grzegorz Borkowski
Monografia warszawskiej „Galerii Działań” dokumentująca wydarzenia, jakie miały miejsce w galerii w latach 2004-2006.


Wszystko, co się nam wydaje / red. Romuald K. Bochyński ; tł. Maria Apanowicz

Obszerna dokumentacja wystawy trzech artystów: Marcina Berdyszaka, Jacka Jagielskiego i Ryszarda Ługowskiego. Na ekspozycji zaprezentowano prace, które w różny sposób odwołują się do zjawiska iluzji. Zagadnienie to zostało w katalogu zanalizowane w tekstach Eulalii Domanowskiej, Romana Kubickiego i Marty Smolińskiej. Publikacja zawiera również biografie biorących udział w wystawie artystów.


Jerzy Czuraj, Obrazy z różnych domów

Bogato ilustrowana publikacja towarzysząca wystawie prac zmarłego w listopadzie 2009 r. artysty zorganizowanej w Galerii Promocyjnej Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Katalog zawiera tekst Mariusza Jończy oraz „Krótki traktat o malarstwie” Jerzego Czuraja.


Sztuka wobec przemijalności – Radziejowice 2010

Wystawa z XXVIII Pleneru dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii 


Katalog wystawy dzieł 36 artystów, którzy wzięli udział w 28. Plenerze dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Przekazane przez artystów prace weszły w skład kolekcji MCSW „Elektrownia”.


info: strona www Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia"


Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz